Zanim zaczniesz biegać, naucz się chodzić

DSCF4632Niedawno odbyłam pierwszą lekcję gry na saksofonie u nowego nauczyciela. Właściwie umiem grać, lecz pomyślałam, że mogę przecież trochę potrenować technikę i grać jeszcze ładniej. Przyszłam z nadzieją, że będę mogła postawić swoje warunki i zamiast grać w kółko gamy i pasaże, umówię się z nim, że techniki uczę się na znanych melodiach. Kiedy wyraziłam swoje oczekiwanie,  mój nauczyciel odpowiedział na to: ‘Zuza, ty chcesz biegać, ale wiesz… najpierw trzeba nauczyć się chodzić.’ Jak przysłuchałam się brzmieniu moich dźwięków okazało się, że wiele brakuje im do doskonałości, że ‘biegam bardzo pokracznie’ i raczej nie wygrałabym wyścigu. Nie wystarczyła moja ogromna chęć zmiany techniki ‘biegania’, kiedy nie byłam w stanie przebiec nawet 100 m. Tak to mniej więcej metaforycznie wyglądało.

Odniosłam to też do swojego życia. Do tego, co jest prawdą absolutną – jeśli chcesz coś zmienić, zacznij od siebie. Nie wystarczy, że postawisz swoje oczekiwania wobec innych, wobec świata. Najpierw musisz odkryć to kim jesteś, jakie masz wartości i jak możesz to wszystko wykorzystać do dokonania potrzebnej Ci zmiany. Poznaj siebie, a poznasz innych. Zmień siebie, a zmienisz swoje otoczenie, swoje życie i wpłyniesz na decyzję zmiany w innych ludziach. Naucz się chodzić, z zobaczysz, jak wielką radość i łatwość sprawi Ci bieganie.

W coachingu masz możliwość zajrzeć do własnego wewnętrznego świata i przyjrzeć się jego zakamarkom. W coachingu uczysz się siebie od nowa, odkrywasz, poznajesz, jesteś prawdziwy i czynisz pierwsze kroki, by Twoje życie stało się prawdziwie zgodne z Tobą. Tego Ci życzę.

By śledzić kolejne wpisy na blogu kliknij Follow w prawym dolnym rogu strony.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Inspiracja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Zanim zaczniesz biegać, naucz się chodzić

  1. nowakowicz pisze:

    jezeli jestes na dobrej drodze, to kazdy krok niezaleznie od tego jak maly, przybliza cie do celu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s