Nie zgadzaj się na życie, jakiego nie chcesz

just sayZastanawiamy się często: czy to wszystko właśnie tak ma wyglądać? Czy teraz już do końca życia będę musiał pracować od…do… wykonując nudne, rutynowe czynności? „No tak!” – podpowie nasz wewnętrzny sabotażysta – „Przecież trzeba z czegoś żyć. Bez pracy nie ma kołaczy, a tylko ciężko pracując i oszczędzając możesz być bezpieczny”. Co na to odpowiadasz? Czy godzisz się na życie, jakiego nie chcesz? Na scenariusz, który tylko tolerujesz? Na pozorne zadowolenie, które próbuje wzbudzić w Tobie otoczenie? „Ciesz się! Masz pracę! Wiesz, ile osób jest bezrobotnych? Ciesz się, masz się z czego utrzymać, możesz pójść do kina nawet, pojechać na wakacje, zaoszczędzić. Wiesz, ilu ludzi nie ma nawet co do garnka włożyć?”

I słuchasz tych ludzi, może kolegów, może starszego rodzeństwa czy rodziców, i myślisz, że najwyraźniej powinieneś być szczęśliwy. Ale nie jesteś. Ale powinieneś. I zaczyna się rodzić poczucie winy: „Ja, taki niewdzięczny. Nie potrafię cieszyć się tym, co mam”. Czujesz, że toniesz w tym poczuciu winy, a Twój umysł nie potrafi już nawet wykreować scenariusza, który byłby inny, lepszy, bardziej spełniający Ciebie, zgodny z Twoimi talentami i aspiracjami. Przestajesz wierzyć, że inne życie jest możliwe. Że można pracować, kochając każdy element swojej działalności. Że można się spełniać. Że można realizować swoje pasje, ambicje, poruszać kreatywność, pomagać innym, rozwijać się i zarabiać jeszcze lepiej niż w korporacji. Tracisz wiarę i przestajesz myśleć o jakimkolwiek kroku naprzód.

A wystarczy tylko otworzyć się na nowe możliwości, zbadać swój potencjał, postawić sobie cele i zanim zaczniesz działać pomimo ogromnego strachu, jaki jest w każdym z nas, powiedz po prostu, że się nie zgadzasz. Miej odwagę powiedzieć „NIE”. Po prostu uderz w stół, wstań i wyjdź z życia, którego nie cierpisz. Stwórz od nowa rzeczywistość wokół siebie. Zupełnie inną, taką, w której będziesz w pełni sobą. Na dziś oto Twoje zadanie:

JUST SAY NO !!!

Zrób ten krok z nami. Zobacz w zakładce warsztaty.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Inspiracja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s